Dołącz do e-Izby
Polski / English

Aktualności

31.07.2018

Nowy kierunek studiów we współpracy z e-Izbą na uczelni Collegium da Vinci w Poznaniu

e-Izba będzie jedynym niekomercyjnym parterem na poznańskiej uczelni Collegium da Vinci, odpowiedzialnym za przygotowanie programu merytorycznego nowej specjalizacji e-commerce na kierunku Marketing internetowy. 31 lipca 2018 r. został podpisany list intencyjny w tej sprawie.

 

Więcej »

Start kierunku planowany jest na rok akademicki 2019 – 2020. Studenci będą uczestniczyć w czterech blokach tematycznych tj:

 1. podstawy e-commerce
 2. strategia sprzedaży online w ujęciu również transgranicznym i omnichannel;
 3. zarządzanie budżetem e-commerce
 4. instrumenty promocji e-commerce.

- To kolejna uczelnia wyższa, w której będziemy edukować młodych ludzi w zakresie handlu elektronicznego. Jest to zgodne z realizowaną od lat strategią Izby Gospodarki Elektronicznej - podkreśla Patrycja Sass-Staniszewska, prezes e-Izby.

LIST INTENCYJNY

 

Zwiń «
17.07.2018

Polacy bardzo polubili płatności mobilne

Coraz częściej robią w sieci zakupy i wykorzystują nowinki technologiczne – mówi Patrycja Sass-Staniszewska, prezes Izby Gospodarki Elektronicznej w wywiadzie dla dziennika Rzeczpospolita.

Więcej »

Co może zagrażać prognozom rozwoju rynku?

Patrycja Sass-Staniszewska: Widzę dwie bariery prawne. Pierwszą jest występujące jeszcze w prawie polskim przywiązanie do formy pisemnej. W takiej formie muszą być zawierane niektóre umowy, np. przeniesienie praw autorskich. To hamulec dla pełnego korzystania z możliwości e-commerce. Drugą jest tempo zmian prawnych dotyczących e-handlu. Zarówno prawodawca unijny, jak i krajowy bardzo często chcą zmieniać otoczenie prawne e-commerce. Części zmian nie poprzedzają dyskusje i analizy. To doprowadza do proponowania przepisów, które nie uwzględniają specyfiki internetu i mogą spowolnić rozwój branży. Trzeba zastanowić się nad unowocześnieniem regulacji, by pozwalały na pełne wykorzystanie jej potencjału.

Wzrost segmentu mobilnego jest zgodny z oczekiwaniami?

Może ten procent wzrostu nie jest imponujący, jednak widoczny. Od kilku lat mówi się, że mamy rok mobile. I tak faktycznie się już dzieje. Polacy bardzo polubili płatności mobilne. Uważają je za nowoczesne, wygodne i bezpieczne i coraz częściej deklarują korzystanie z nich w sklepach stacjonarnych. W naszym badaniu z grudnia 2017 r. na taką możliwość wskazało 27 proc., a w tegorocznym 34 proc. użytkowników smartfonów zadeklarowało, że zdarza im się dokonywać płatności telefonem w sklepach. To pokazuje, że dynamika zjawiska jest bardzo silna. Ponadto już 80 proc. internautów posiada urządzenie mobilne, więc i baza wzrostu jest ogromna. Warto też podkreślić – jak wynika z badań – że częściej telefonem w sklepach płacą kobiety, osoby w wieku 25–44 lata, mieszkańcy dużych miast pow. 100 tys. mieszkańców i przede wszystkim osoby lubiące także kupować w internecie, szczególnie mobilnie. W tej ostatniej grupie mobilnie w sklepie stacjonarnym płaci prawie 60 proc.

Zakupy za pobraniem to duża część rynku.

Gotówka jest w obrocie na rynku, ale jej pozycja słabnie. Jeszcze trzy lata temu była to najpopularniejsza forma opłacania zakupów. Teraz zdetronizowały ją szybkie przelewy internetowe, które są przed tradycyjnymi przelewami i kartami. Dopiero na końcu mamy płatności gotówką. Takie metody preferują osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę z kupowaniem w internecie. Jednak to się zmienia, mamy wiele aktywności edukacyjnych, które zmieniają podejście Polaków do tej kwestii. Sami jako e-Izba prowadzimy od lat akcję „Kupuję w internecie", pokazując, jakie klient ma prawa, na co powinien zwracać uwagę na zakupach. Pomagamy uniknąć błędów, jak również wskazać zalety korzystania z cyfrowych form płatności, wygodniejszych, szybszych, bezpiecznych i w pełni jawnych.

Czy branża obawia się powrotu pomysłów na zakaz handlu w niedziele także dla branży internetowej?

Internet jest miejscem, w którym coraz więcej Polaków robi zakupy, i to w każdej branży – od mody, elektroniki aż po żywność. Zakaz handlu w niedziele, który nie objął e-commerce, był szeroko dyskutowany jako szansa właśnie dla sektora handlu elektronicznego. Jak pokazują liczne badania, Polacy ruszyli na niedzielne zakupy do internetu. Biorąc pod uwagę, że to dopiero początek i dopiero oswajamy się z zamkniętymi sklepami stacjonarnymi, można przypuszczać, że zwrot konsumentów w kierunku weekendowych zakupów online będzie sukcesywnie postępował. Teraz czas pokaże, co się będzie działo.

 

Zwiń «
17.07.2018

Savicki.pl - nowa firma członkowska w szeregach e-Izby

Grono firm zrzeszonych w Izbie Gospodarki Elektronicznej zasiliła firma SAVICKI – prestiżowa firma jubilerska.

Więcej »

- SAVICKI to prestiżowa firma jubilerska znana na polskim rynku przede wszystkim z biżuterii ślubnej oraz z najwyższej jakości wyrobów jubilerskich. To, co nas wyróżnia i sprawia, że nasza biżuteria jest inna od wszystkich, to umiejętność idealnego łączenia rzemiosła i sztuki. Od 2017 roku koncentrujemy się na sprzedaży naszych wyrobów poprzez e-sklep Savicki.pl. Cieszymy się, że zostaliśmy Członkiem Izby Gospodarki Elektronicznej i mamy nadzieję, że wspólnymi siłami wiele osiągniemy, a nasza kooperacja w przyszłości zaowocuje kreatywnymi projektami. Mamy świadomość, że przystąpienie do E-Izby to kolejny krok do rozwoju firmy SAVICKI oraz naszego e-sklepu. Wierzymy, że dzięki naszemu 42-letniemu doświadczeniu, otwartości i niezawodności staniemy się mocną podporą dla firm członkowskich E-Izby – wskazuje Tomasz Osman, Wiceprezes SAVICKI.

Savicki.pl
SAVICKI to sklep jubilerski z szerokim asortymentem biżuterii ślubnej dostępnej stacjonarnie oraz w sklepie internetowym Savicki.pl. Od 42 lat tworzymy niepowtarzalną biżuterię, a od zeszłego roku skoncentrowaliśmy swoje działania na sprzedaży internetowej. W naszej ofercie znajdują się przede wszystkim pierścionki zaręczynowe i obrączki. Biżuteria oferowana w sklepie SAVICKI pozwala zaspokoić pragnienie piękna i wyrafinowania, dając jednocześnie gwarancję najwyższej jakości i doskonałości.

 

Zwiń «
02.08.2018

Roivenue dołącza do firm członkowskich e-Izby

Firma Roivenue zasiliła szeregi firm zrzeszonych w Izbie Gospodarki Elektronicznej. Roivenue to narzędzie do podejmowania decyzji dotyczących strategii marketingowej. Jest to najbardziej precyzyjny sposób zarządzania całą inwestycją marketingową.

Więcej »

Dzięki modelom atrybucji opartym na danych i CLV Roivenue pozwala marketerom identyfikować nierentowne kampanie, adresować przeinwestowane kanały i podejmować decyzje maksymalizujące zwrot z inwestycji. W przeciwieństwie do narzędzi zaprojektowanych z myślą o narzędziach do analizowania danych, takich jak m.in. Google Analytics, Roivenue pozwala zobaczyć pełny obraz i podejmować świadome decyzje dotyczące budżetu i dostosować je do konkretnych celów.

Wstąpienie w poczet firm zrzeszonych w Izbie Gospodarki Elektronicznej to doskonała okazja do poznania rynku i odegrania roli w rozwoju polskiego handlu elektronicznego. Staramy się podnosić poziom polskich sprzedawców, udostępniamy każdemu dostęp do atrybucji opartej na danych i pomagamy im zwiększyć efektywność reklamy i zwrot z inwestycji – mówi Lejla Rašić, Marketing Manager firmy Roineue.

Więcej:www.roivenue.com

Zwiń «
07.08.2018

Zakończyło się głosowanie Jury w Konkursie e-Commerce Polska awards 2018!

Kolejny etap Konkursu e-Commerce Polska awards 2018 został właśnie zamknięty. Jurorzy zakończyli głosowanie w poszczególnych kategoriach konkursowych. Teraz czas na audyt wyników głosowania. Nominowanych w tegorocznej edycji konkursu poznamy 20 sierpnia. Na Laureatów trzeba będzie poczekać do uroczystej Gali, tj, 9 października w Warszawie na ul. Mysiej 3.

Więcej »

Nominacje, które poznamy 20 sierpnia - po sprawdzeniu przebiegu całości przez Audytora - Kancelarię Lubasz i Wspólnicy - zostały przyznane uczestnikom każdej kategorii, którzy uzyskali najwyższą sumaryczną liczbę punktów od Jurorów.

Laureatem zostanie ten spośród nominowanych uczestników (w danej kategorii), który uzyskał największą łączną liczbę punktów. W przypadku uzyskania jednakowej liczby punktów głos decydujący będzie miał Przewodniczący Jury. Jurorzy oceniali zgłoszenia za pomocą aplikacji online w skali od 0 do 5.

W opinii Borysa Skraby, CEO Bold Brand Commerce, konkurs e-Commerce Polska Awards 2018 cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, o czym świadczy liczba zgłoszeń, jakie napłynęły.

- Muszę przyznać, że z wielką przyjemnością mogłem kolejny raz podziwiać ich dużą różnorodność, profesjonalizm oraz wysoki poziom w każdej kategorii - wskazuje Borys Skraba.

Jak podkreśla Małgorzata Ciszecka, Senior Manager Marketing and Business Development eCommerce and mCommerce CEE at Visa Europe, wskazanie kandydatów godnych finału tegorocznego konkursu było zadaniem trudnym, bo poziom zgłoszeń był bardzo wysoki, szczególnie w nowatorskich kategoriach, jak chociażby „think out of the box”.

- Na pewno widać dwa mocne trendy: coraz silniejsze przenikanie się zakupów „online” (w sieci) oraz „offline” (w świecie rzeczywistym), a także personalizację usług i towarów. Personalizacja, którą znamy chociażby ze strony producentów dóbr konsumenckich, wkracza teraz także w świat serwisów dla firm, w tym również małych przedsiębiorców - podkreśla Małgorzata Ciszecka.

Przypomnijmy cały skład Jury tegorocznej edycji e-Commerce Polska awards 2018.

Kategoria e-commerce:

 • Małgorzata Ciszecka, Senior Manager Marketing and Business Development eCommerce and mCommerce CEE at Visa Europe
 • Katarzyna Czuchaj-Łagód, Dyrektor Zarządzająca Mobile Institute
 • Piotr Kurczewski, CEO Przelewy24
 • Tomasz Michalik, CEO Insignia
 • Rafał Oracz, CEO Optimise Media
 • Joanna Pieńkowska-Olczak Country Manager PayU S.A.
 • Tomasz Plata,CMO & Founder Autenti
 • Andrzej Rybak, CEO Way2send
 • Paweł Sala, CEO Freshmail
 • Justyna Skorupska, Head of Business Consulting e-point
 • Borys Skraba, CEO Bold Brand Commerce
 • Kamil Wiszowaty, Managing Director Valuemedia
 • Paweł Wojciechowski, Business Director Performics/SMV Group

Kategoria e-usługi:

 • Dorota Bachman, CEO Ravelo
 • Szymon Bujalski, Dyrektor e-commerce, członek zarządu Empik Group
 • Grzegorz Czapski, Corporate Development Director Allegro
 • Karol Krzywicki, Zastępca Prezesa ds. rynku pocztowego UKE
 • Maciej Marszałek, Expert ds. Prawnych Ceneo
 • Magdalena Wysocka, Head of Advertising Revenue OLX Group
 • Wojciech Zięba, Dyrektor e-commerce Decathlon

Kategoria e-finanse:

 • Sławomir Cieśliński, Prezes Medienservice
 • Tomasz Janas, CEO Leonardo Holding S.A., twórca HAIZ
 • Andrzej Poniński, Prezes PONIP

Za nami III etapy konkursu. Kolejne kroki, jakie dzielą nas od poznania Laureatów to:

 • etap IV (07.08-15.08) – audyt wyników Konkursu,
 • etap V (20.08) - ogłoszenie na Stronie Konkursu listy Nominowanych Uczestników w poszczególnych Kategoriach Konkursu w każdej Grupie,
 • etap VI (09.10.2018) – Gala, Mysia 3. Warszawa

Partnerami Głównymi Konkursu są:

 • Dotpay
 • Przelewy 24
 • Semahead
 • Visa

Patroni medialni to: Biznes musi sprzedawać, SocialPress, My Company Polska,EO GPeC, Marketer+, Magazyn e-Commerce ,e-Commerce w Praktyce, Urząd Telekomunikacji Elektronicznej UKE

9 października 2018 r. zapraszamy na dwa wydarzenia Izby Gospodarki Elektronicznej!

 • Rano konferencja na 200 osób:  FORUM GOSPODARKI CYFROWEJ
 • Wieczorem: Gala wręczenia nagród w konkursie e-Commerce Polska awards

9 października to ważna data dla Wszystkich, którzy działają w gospodarce cyfrowej, a zwłaszcza dla członków i partnerów e-Izby. Na tych wydarzeniach nie może Was zabraknąć.

Dla firm zrzeszonych w Izbie Gospodarki Elektronicznej mamy preferencyjne ceny wejściówek:

 • Forum Gospodarki Cyfrowej: rejestracja www.forumgc.pl
 • Gala e-Commerce Polska awards oraz Osobowość Polskiej Gospodarki Cyfrowej: rejestracja www.ecpawards.pl
Zwiń «
20.08.2018

Nominowani w konkursie e-Commerce Polska awards 2018!

Szanowni Państwo,

Prezentujemy nominowanych w konkursie e-Commerce Polska awards 2018. Głosowanie jury oraz internautów w tegorocznej edycji konkursu e-Commerce Polska awards 2018 zostało zakończone. Wyniki głosowania przeszły audyt kancelarii Lubasz i Wspólnicy. Dziękujemy jurorom i konsumentom którzy poświęcili swój czas na oddanie głosów. 

Laureatów poznamy na gali e-Commerce Polska awards 9.10.2018 Mysia 3, godz. 19.30. 

Nominowanym serdecznie gratulujemy. 

Więcej »

Nominacje zaprezentowane są w każdej kategorii alfabetycznie.

 

Kategorie dla podmiotów e-commerce:

BEST INNOVATION

Dla podmiotów małych:

 • Balladine.com  - Stworzenie architektury doświadczeń opartej na wzajemnym zaufaniu i pozytywnych emocjach
 • Chocolissimo.pl - Personalizowany prezent czekoladowy ze zdjęciem
 • Drogeria internetowa horex.pl

Dla podmiotów średnich i dużych:

 • eobuwie.pl - Przełomowy koncept sklepu stacjonarnego
 • Lancerto.com
 • mTIM - koszyki pełne możliwości w aplikacji mTIM
 • eHurt – (ehurtownia.pl) – elektroniczna platforma do zamawiania produktów
 • intercars.com.pl – System Inter Cars B2B e-commerce dla 100 tys. użytkowników z 18 krajów

DESIGN & USABILITY

Dla podmiotów małych:

 • Egmont.pl
 • Platforma imready.eu - jeden z najszybciej wdrożonych projektów  e-commerce na Magento 2 w Europie
 • Snowboard-online.pl

Dla podmiotów średnich i dużych:

 • Allegro.pl - Kredyt dla partnerów
 • Brilu.pl - Estetyczna i przejrzysta strona, dynamiczna i intuicyjna wyszukiwarka, efektowny i czytelny layout strony.
 • Savicki.pl - Nowoczesny i użyteczny sklep internetowy savicki.pl
 • Semilac.pl - Nowatorski design i niezwykła funkcjonalność, przemyślany interfejs oraz wysokiej jakości content.

 

BEST CAMPAIGN                   

Dla podmiotów średnich i dużych:

 • Answear.com - Jesienna kampania ANSWEAR „Moda testowana na ludziach”
 • Brw.pl - Black Red White & Semahead -  Kampania 360 stopni Black Red White
 • NA-KD.com - kampania promocyjna ulubionej sieciówki millenialsów
 • Taniaksiazka.pl - Pogotowie Czytelnicze

 

BEST IN OMNICHANNEL        

Dla podmiotów małych:

 • Balladine.com  - Wdrożenie projektu „O2 – Online Offline”, opartego na synergii tradycyjnego sklepu z nowoczesnym showroomem.
 • Chocolissimo.pl - Personalizowany prezent czekoladowy ze zdjęciem
 • Platforma iamredy.eu - Rebranding I'M Inter Motors

Dla podmiotów średnich i dużych:

 • Decathlon.pl - Omnichannel Decathlon
 • eobuwie.pl - Wielokanałowa sprzedaż obuwia
 • Lancerto.com
 • Taniaksiazka.pl

 

BREAKING THE DOUBTS

Dla podmiotów małych:           

 • Balladine.com - Optymalizacja wrażeń w pierwszym kontakcie
 • Egmont.pl

 

Dla podmiotów średnich i dużych:

 • Allegro.pl -  Popularyzowanie alternatywnych metod dostawy
 • Livro.pl - Księgarnia internetowa Livro.pl
 • Savicki.pl - Praktyki sklepu savicki.pl zwiększające zaufanie konsumentów
 • wkruk.pl  - W.KRUK - Freedom

 

BEST ON MOBILE

Dla podmiotów średnich i dużych:       

 • Answear.com - Aplikacja mobilna na systemy Android oraz iOS
 • Brilu.pl - Aktualizacja i dopasowanie wyglądu i funkcjonalności strony do wersji mobilnej.
 • EMPIK GO - czytaj i słuchaj gdzie chcesz
 • eobuwie.pl - Aplikacja mobilna eobuwie.pl
 • FLY.PL - BE MOBILE
 • Savicki.pl - Użyteczna i minimalistyczna mobilna wersja sklepu internetowego savicki.pl

 

THINK OUT OF THE BOX        

Dla podmiotów małych:

 • Chocolissimo.pl - Personalizowany prezent czekoladowy ze zdjęciem
 • Drogeria internetowa horex.pl
 • myIbuk (Ibuk.pl) - jedyna taka aplikacja wspierająca pisanie prac naukowych
 • Platforma imready.eu - jeden z najszybciej wdrożonych projektów  e-commerce na Magento 2 w Europie

 

Dla podmiotów średnich i dużych:

 • Answear.tv - to pierwsza i jedyna w Polsce internetowa stacja telewizyjna marki modowej
 • eobuwie.pl - Lider online inwestuje w offline
 • mTIM - Koszyki pełne możliwości w aplikacji mTIM

 

KATEGORIA e-usługi: BEST TOOL FOR E-COMMERCE

 • DHL Parcel Polska  - Punkty nadania i odbioru paczek DHL Parcel      
 • ING Bank Śląski -  imoje.pl      
 • ROI Hunter - the ultimate e-commerce sales generator  
 • Semahead - Kampania 360 stopni Black Red White      
 • Thulium - e-support dla e-commerce    

 

KATEGORIE FINANSOWE:

BEST BANKING and INSURER APPLICATION

 • Aplikacja Mobilna Alior Bank   
 • Aplikacja mobilna IKO 
 • imoje.pl           
 • Moja.Aviva.pl – platforma cyfrowego kontaktu Klientami          
 • Nowa aplikacja mobilna mbank

 

 INNOVATIVE E-PAYMENT SOLUTION           

 • LeaseLink.pl - Płatność leaselinkiem    
 • SkyCash.com  
 • System Płatności Mobilnych BLIK       
 • Walutomat.pl - Pierwsze w Polsce uruchomienie Szybkich Przelewów w kantorze internetowym, czyli Pay by link w Walutomat.pl   

 

Nominacje w kategorii: Best Customer serwis:

Dla podmiotów małych:

 • Balladine.com
 • Egmont.pl
 • Imready.eu

Dla podmiotów średnich i dużych:

 • Brilu.pl
 • Empik.com
 • Taniaksiazka.pl
Zwiń «
03.09.2018

Trzecia edycja Konkursu „Osobowość polskiej gospodarki cyfrowej” właśnie wystartowała! Zapraszamy do przesyłania zgłoszeń!

„Osobowość polskiej gospodarki cyfrowej” to konkurs Izby Gospodarki Elektronicznej, który towarzyszy konkursowi „e-Commerce Polska awards”. W ubiegłym roku, tytuł „Osobowość polskiej gospodarki cyfrowej” otrzymał Pan Przemysław Budkowski, prezes Allegro. Z kolei laureatem „Osobowości polskiej regionalnej gospodarki cyfrowej” został Pan Piotr Kuczera, prezydent Rybnika. W III edycji konkursu chcemy wyłonić jednego laureata.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 10 września.

Więcej »

Warunki Konkursu:
Uczestnikiem Konkursu może być każda osoba fizyczna, działająca w branży gospodarki cyfrowej, nie wyłączając osób działających w administracji publicznej.

Zgłoszenie do Konkursu jest bezpłatne, wymaga spełnienia poniższych formalności:
powinno zawierać: imię i nazwisko osoby zgłaszanej do Konkursu oraz opis jej zasług dla rozwoju polskiej gospodarki cyfrowej (do 500 słów), powinno być przesłane mailowo na adres: biuro@ecommercepolska.pl z dopiskiem w tytule:
Osobowości polskiej gospodarki cyfrowej

Zgłoszenia Uczestników do Konkursu można przesyłać do 10 września 2018 r. do godz. 23:59:59. Będą one oceniane przez Jury składające się z Członków Rady Izby Gospodarki Elektronicznej.

Skład Kapituły: Członkowie Rady Izby Gospodarki Elektronicznej

A oto oni:
 Dorota Bachman, Ravelo Sp. z o.o./PWN,
 Roman Baluta, ORBA
 Anna Bogdańska, Euro-net Sp. z o.o.,
 Katarzyna Czuchaj-Łagód, Mobile Institute,
 Jakub Gierszyński, Intercars
 Zbigniew Nowicki, Bluerank Sp. z o.o. – przewodniczący Kapituły
 Magdalena Piech, Allegro Sp. z o.o.,
 Andrzej Poniński, EIA Polska,
 Justyna Skorupska, e-point SA,
 Łukasz Szymula, TradeDoubler,
 Grzegorz Wójcik, Autenti
 Cezary Zbierzchowski, Siemens Finance Sp. z o.o.

Ocena zgłoszeń będzie dokonywana w skali od 1 do 5, gdzie 5 oznacza najwyższą liczbę punktów. Laureatem zostanie ten spośród Uczestników, który uzyskał największą łączną liczbę punktów. W przypadku uzyskania przez Uczestników równej łącznej liczby punktów, o wyborze Laureata decyduje Przewodniczący Jury.

Harmonogram Konkursu:
 1 września 2018 r. - 10 września 2018 r. do godziny 23:59:59 - przyjmowanie zgłoszeń,
 11 września 2018 - 12 września 2018 r. - weryfikacja zgłoszeń,
 13 września - 20 września 2018 do godziny 23:59:59 - głosowanie Jury,
 21 września 2018 r. - weryfikacja wyników przez audytora,
 22 września 2018 r. - ogłoszenie Nominacji,
 9 października 2018 r. - ogłoszenie Laureata w kategorii Osobowość Polskiej Gospodarki Cyfrowej i wręczenie nagrody na uroczystej Gali Konkursu e-Commerce Polska awards 2018.

Nominowanych poznamy 22 września, a zwycięzców - 9 października podczas uroczystej Gali Konkursu e-Commerce Polska awards 2018 na ul. Mysia 3 w Warszawie.

Regulamin Konkursu.

Serdecznie zapraszamy do przesyłania zgłoszeń!

Zwiń «
06.09.2018

Komerso.pl – portal dla złaknionych wiedzy o e-commerce

Izba Gospodarki Elektronicznej (e-Izba), DevaGroup oraz ContentHouse tworzą portal komerso.pl, który ma stać się unikalnym miejscem na redakcyjnej mapie e-commerce. To właśnie tu czytelnicy znajdą merytoryczne i aktualne informacje o branży. VISA została pierwszym partnerem merytorycznym, wspierającym rozwój tego medium.

Więcej »

Trzy podmioty: e-Izba, DevaGroup i ContentHouse nawiązały współpracę, by wspólnie zbudować serwis, który będzie źródłem merytorycznych informacji z zakresu e-commerce dla biznesu, organizacji krajowych i międzynarodowych, samorządów oraz ministerstw.

Zgodnie z przyjętą polityką redakcyjną, na portalu Komerso.pl, będą pojawiać się treści związane m.in. z takimi zagadnieniami jak: prawo w e-commerce, sprzedaż B2C i B2B, logistyka, marketing e-sklepów, e-usługi, technologie na rynku e-commerce czy usługi społeczeństwa informacyjnego. Szukając potrzebnych informacji, zainteresowani branżą czytelnicy nie będą już musieć sięgać do wielu źródeł w poszukiwaniu wiarygodnych informacji z branży e-commerce. Na Komerso.pl będą publikowane zarówno fachowe treści legislacyjne, logistyczne czy usługowe dotyczące branży, jak i badania, raporty oraz wszelkiego rodzaju poradniki i przewodniki po e-commerce.

Chcemy, by w niedługim czasie Komerso.pl stało się najważniejszym polskim medium na temat rynku e-commerce – komentuje Patrycja Sass-Staniszewska, Prezes Zarządu Izby Gospodarki Elektronicznej.

Pierwszym partnerem merytorycznym Komerso.pl została VISA – jeden z kluczowych podmiotów na rynku e-płatności.

---

Izba Gospodarki Elektronicznej na co dzień wspiera polską branżę cyfrową poprzez współpracę, wymianę know-how, działania legislacyjne oraz silną i efektywną reprezentację wspólnych interesów w dialogu z instytucjami polskiej administracji rządowej, Unii Europejskiej oraz organizacjami pozarządowymi w kraju i na świecie.

Fachowy content portalu będzie tworzony w dużej mierze dzięki współpracy z firmami zrzeszonymi w e-Izbie. One to również, w pierwszej kolejności, będą mogły ubiegać się o patronaty spełniające warunki portalu oraz o promocję na preferencyjnych warunkach – podkreśla Patrycja Sass-Staniszewska.

DevaGroup to jedna z najważniejszych w Polsce firm zajmujących się w reklamą internetową oraz pozycjonowaniem, która funkcjonuje na rynku od niemal 20 lat. Firma jest też organizatorem konferencji semKRK i licznych szkoleń z certyfikowanymi specjalistami.

E-commerce od zawsze był jedną z naszych specjalności, co udowadnialiśmy wynikami naszych klientów i nagradzanymi wystąpieniami na przykład na Kongresie e-handlu. Teraz chcemy pójść o krok dalej – platforma do dzielenia się wiedzą pozwoli właścicielom sklepów i działom marketingu poznać nas lepiej oraz zdobyć cenną wiedzę, bezpośrednio od praktyków – mówi Krzysztof Marzec, Dyrektor Zarządzający, DevaGroup.

ContentHouse to agencja Full Service Content Marketing, która specjalizuje się w tworzeniu treści dla biznesu. Dzięki budowaniu mediów własnych, w jakich wyspecjalizowała się agencja, marki w naturalny, kontekstowy sposób docierają do swoich klientów z treściami, które pozwalają na edukację, bliskie zapoznanie się z ofertą, a w konsekwencji finalizację transakcji. Specjaliści ContentHouse dzielą się swoją wiedzą w czasie szkoleń oraz organizowanej przez firmę Akademii Marketingu (www.akademiamarketingu.edu.pl).

ContentHouse specjalizuje się w budowaniu i promocji portali firmowych. Chcemy do tego projektu wnieść nasze wieloletnie doświadczenie wynikające m.in. z prowadzenia redakcji kilkudziesięciu mediów internetowych, którymi się opiekujemy jako agencja content marketingowa – dodaje Grzegorz Miłkowski, Dyrektor Zarządzający, ContentHouse.

W ramach projektu Komerso.pl firma ContentHouse odpowiada za strategię rozwoju redakcyjnego portalu, realizację kluczowych założeń polityki redakcyjnej, prowadzenie redakcji serwisu, zatrudnienie dziennikarzy oraz współpracę z partnerami merytorycznymi.

 

Zwiń «
06.09.2018

Izba Gospodarki Elektronicznej została członkiem EMOTA.

Niezmiernie miło nam poinformować, że Izba Gospodarki Elektronicznej (e-Izba) została właśnie członkiem międzynarodowej organizacji EMOTA - organizacji e-commerce oraz sprzedaży wielokanałowej.

Więcej »

e-Izba od kilku już lat działa na polskim i europejskim rynku. W tym czasie - poprzez działania w Szkole Gospodarki Cyfrowej - stworzyliśmy silną grupę edukacyjną. Równie prężnie działamy na polu legislacyjnym poprzez rozbudowaną strukturę legislacyjną opartą na fachowcach i ekspertach branżowych. Organizujemy ważne dla branży wydarzenia,  staramy się także tworzyć ekosystem biznesowy.

Od kilku lat e-Izba należy również do międzynarodowej organizacji Ecommerce Europe, gdzie działamy w strukturach rządowych i mamy wpływ na rozwój i działania tej organizacji.

Unia Europejska intensyfikuje prace nad regulacją wszystkich aspektów europejskiego łańcucha dostaw handlu elektronicznego. Regulacje te mogą przynieść korzyści dla handlu elektronicznego poprzez usunięcie barier w handlu transgranicznym.  Dla firm zrzeszonych w Izbie Gospodarki Elektronicznej ważne jest posiadanie silnej, wiarygodnej branży e-commerce, która przemawia wspólnym głosem. Dołączając do EMOTA i poszerzając tym samym horyzonty działania, jesteśmy bliżej osiągnięcia tego celu. Uczestnictwo w kolejnej międzynarodowej organizacji, daje firmom zrzeszonym w e-Izbie dostęp do międzynarodowych relacji biznesowych, które są tak istotne dla rozwoju biznesu - mówi Patrycja Sass-Staniszewska, prezes Izby Gospodarki Elektronicznej.

Bardzo cieszymy się z powitania Izby Gospodarki Elektronicznej wśród naszych członków i oczekujemy współpracy z tak aktywnym, renomowanym i odnoszącym sukcesy stowarzyszeniem reprezentującym jeden z największych, stale rosnących rynków handlu elektronicznego w Unii Europejskiej. Ponadto przyjęcie w nasze szeregi Izby Gospodarki Elektronicznej jest doskonałą okazją dla naszych członków do wymiany informacji i raportów rynkowych z polskimi kupcami internetowymi, szczególnie za pośrednictwem portalu informacyjnego Komerso.pl.  - podkreśla Maurits Bruggink, Sekretarz Generalny EMOTA

O Izbie Gospodarki Elektronicznej
Izba Gospodarki Elektronicznej reprezentuje i wspiera interesy firm związanych z rynkiem gospodarki elektronicznej w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem firm zrzeszonych w e-Izbie.

Misją e-Izby jest rozwój polskiej branży gospodarki cyfrowej poprzez współpracę, wymianę know-how, działania legislacyjne oraz silną i efektywną reprezentację wspólnych interesów w dialogu z instytucjami polskiej administracji rządowej, Unii Europejskiej oraz organizacjami pozarządowymi w kraju i na świecie. Główne cele Izby Gospodarki Elektronicznej to:

 • reprezentowanie i wspieranie interesów gospodarczych firm związanych z rynkiem gospodarki elektronicznej w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem firm zrzeszonych w Izbie,
 • rozwój gospodarki w różnych jej branżach w kraju i Europie dzięki wykorzystaniu innowacji technologicznych, informacyjnych i komunikacyjnych (ICT), w tym sieci Internet oraz sprzętu i oprogramowania oraz ich praktycznych zastosowań w prowadzeniu działalności gospodarczej,
 • wspieranie przedsiębiorców (zwłaszcza małych i średnich) poprzez dostarczanie wiedzy (know-how) oraz rozwiązań technologicznych,
 • wspieranie społeczeństwa w korzystaniu z rozwiązań cyfrowych.

O EMOTA
EMOTA to organizacja międzynarodowa, która reprezentuje interesy handlu elektronicznego i podmiotów handlujących omni-kanałami w całej Unii Europejskiej. Wśród jej członków są m.in. duże rynki internetowe, krajowe stowarzyszenia detalistów internetowych i operatorów pocztowych, a także firma kurierska. EMOTA współpracuje z decydentami politycznymi i innymi zainteresowanymi stronami na poziomie UE w celu ułatwienia korzystnego otoczenia prawnego dla transgranicznego handlu elektronicznego i usunięcia niepotrzebnych barier w handlu w UE.

Zwiń «
14.09.2018

AleMaluch wśród firm członkowskich Izby Gospodarki Elektronicznej

AleMaluch.pl to nowy sklep uruchomiony przez Ravelo – spółkę w Grupie PWN, odpowiedzialną za rozwój biznesu e-commerce. W ofercie sklepu AleMaluch.pl znajdują się przede wszystkim specjalnie wyselekcjonowane, edukacyjne zabawki dla najmłodszych, a uzupełnienie asortymentu stanowią wybrane przez naszych pedagogów książki i artykuły szkolne.

 

Więcej »

Misją sklepu AleMaluch.pl jest wspieranie rozwoju dzieci poprzez kreatywną zabawę. Chcemy dotrzeć do rodziców dzieci w wielu 1-12 lat.

Oferowane przez AleMaluch.pl produkty są wykonane z najwyższej jakości materiałów i pochodzą od uznanych na rynku europejskich producentów zabawek.

Chcemy dostarczać wiarygodną wiedzę i innowacyjne rozwiązania edukacyjne, które zainteresują i zainspirują naszych Klientów. Zależy nam na podejściu, które pozwoli - poprzez zabawę - rozwijać pasje pociech. Wiemy, że zabawa już od pierwszych miesięcy jest integralną częścią życia każdego dziecka. Dlatego postanowiliśmy otworzyć sklep oferujący produkty, które będą jednocześnie bawiły oraz wspierały wielokierunkowy rozwój i kreatywność naszych dzieci – podkreśla Dorota Bachman prezes Ravelo.

 

Zwiń «
27.04.2018

Pierwszy Tool Day za nami - prezentacje

W połowie kwietnia odbyło się pierwsze wydarzenie z cyklu e-Izba Tool Day. Spotkanie miało na celu pokazanie najnowszych rozwiązań oraz możliwości dla e-sklepów w zakresie dwóch obszarów: płatności cyfrowych oraz marketing automation. 

Więcej »

e-Izba Tool Day jest odpowiedzią na potrzeby e-sklepów w zakresie poszukiwania nowych narzędzi, rozwiązań i wiedzy zwiększającej efektywność działań, usprawniających procesy czy komunikację z konsumentem. 

To kameralne, tematyczne spotkania mające na celu prezentację konkretnych, innowacyjnych rozwiązań oraz łączenie biznesowe członków Izby Gospodarki Elektronicznej. 

Pierwsze spotkanie z cykle e-Izba Tool Day odbyło się 16 kwietnia i skupiało się na obszarach płatności cyfrowych i marketing automation.

Na scenie wystąpili:

 • Patrycja Kuba, Dotpay
 • Edyta Frąckowiak, Semahead
 • Damian Gucza, Youlead
 • Szymon Bukowicz, HitSpot MEDIA Bluerank
 • Katarzyna Murawska, GetResponse
 • Cezary Zbierzchowski, Siemens SimplyLease
 • Przemysław Bartkowiak, Revenue Group, Piotr Wawrysiuk, Insider
 • Bartosz Witczak, Tpay
 • Natalia Wieczorek, Przelewy24

Prezentacje:

SzymonBukowicz_Bluerank.pdf

PiotrWawrysiuk_Insider.pdf

Patrycja Kuba_Dotpay.pdf

Katarzyna Wieczorek_Przelewy24.pdf

KatarynaMurawska_GetResponse.pdf

EdytaFrąckowiak_ semahead.pdf

DamianGucza_YouLead.pdf

CezaryZbierzchowski_Siemens SimplyLease.pdf

Kolejne spotkanie z cyklu e-Izba Tool Day będzie dotyczyło social mediów i wykorzystania chatbotów w obsłudze klienta. 

Więcej informacji o spotkaniu: paulina.wojczynska@eizba.pl

 

Zwiń «