Dołącz do e-Izby
Polski / English

Baza wiedzy do rozwoju biznesu online

RODO - Glossary of key terms

RODO - Glossary of key terms

Pobierz raport
Plik pdf, 553.21 KB

PORADNIK "Performance Marketing"

Poradnik e-Izby: E-Marketing. E-mail Marketing

Poradnik e-Izby: E-Marketing. E-mail Marketing

Pobierz raport
Plik pdf, 8,277.51 KB

7 grzechów głównych sprzedawców B2B w e-commerce

7 grzechów głównych sprzedawców B2B w e-commerce

Pobierz raport
Plik pdf, 638.14 KB

Kochamy e-Niedziele. Polacy o zakupach i pracy w niedziele

Kochamy e-Niedziele. Polacy o zakupach i pracy w niedziele.

Pobierz raport
Plik pdf, 1,775.60 KB

Poradnik e-Izby: social commerce

Poradnik e-Izby: social commerce

Pobierz raport
Plik pdf, 5,759.36 KB

Poradnik e-Izby: Kobiety w e-Commerce

Poradnik e-Izby: Kobiety w e-commerce

Pobierz raport
Plik pdf, 2,433.94 KB

Poradnik e-Izby: Jak przygotować sklep internetowy na Walentynki?

Walentynki to dla wielu sektorów e-commerce bardzo lukratywny i gorący okres w roku. To czy e-sklepy wykorzystają go w pełni i z sukcesem zależy w dużej mierze od ich dobrego przygotowania się. Eksperci e-Izby opracowali Poradnik zatytułowany “Jak przygotować e-sklep na Walentynki”.

 

 

Pobierz raport
Plik pdf, 2,996.63 KB

Poradnik e-Izby: Jak przygotować sklep internetowy na gwałtowny wzrost sprzedaży przed świętami?

Statystycznie Polacy wydają na prezenty mikołajkowe 100 zł a na bożonarodzeniowe od 201 do 500 zł. Zakupy przez internet robi już 55% internautów a 68%  odwiedza regularnie e-sklepy– dlatego raz do roku przed świętami e-sklepy notują duży i gwałtowny wzrost sprzedaży. Zakupy przez internet są wygodne – nie trzeba biegać po sklepach, stać w kolejkach. Ten czas można spędzić na przygotowaniu domowe, świątecznej atmosfery. Jednak aby zakupy w internecie były rzeczywiście przyjemne, sklepy internetowe muszą przygotować się na świąteczny peak sprzedażowy. Dziękujemy zaangażowanym w poradnik ekspertom Izby Gospodarki Elektronicznej: Witoldowi Chomiczewskiemu Lubasz i Wspólnicy- Kancelaria Radców prawnych Sp. k., Bartoszowi Misiaszkowi Beyond.pl, Zbyszkowi Nowickiemu Bluerank, Piotrowi Oraczowi Marketizator, Annie Rak Trusted Shops, Alexandrze Wesołowskiej TradeTracker, Michałowi Wojciechowiczowi  oraz redaktorowi głównemu Katarzynie Jeznach.

 

 

Pobierz raport
Plik pdf, 453.85 KB

Poradnik e-Izby: Kupuję w Internecie

Poradnik „Kupuję w internecie” zawiera: prawa konsumenta, opis procesu zakupowego, dekalog bezpiecznych zakupów online oraz wskazówki, jak kupować w Internecie. Miniporadnik będzie dystrybuowany przez: Akademię Leona Koźmińskiego - zostanie także włączony jako materiał do zaliczeń przedmiotów z zakresu e-commerce i przekazany studentom; przez PARP; Fundację im. Lesława A. Pagi; NASK. e-Izba planuje również dystrybucję poradnika do szkół ponadgimnazjalnych zarówno wśród nauczycieli jak i uczniów.

 

 

Pobierz raport
Plik pdf, 2,633.80 KB

e-Commerce Polska: Handel transgraniczny

Sprzedaż za pośrednictwem internetu otwiera możliwości dotarcia do klientów spoza rodzimego rynku. Jak zatem skutecznie dotrzeć z ofertą do zagranicznego użytkownika? Jak generować sprzedaż poza granicami kraju bez ryzyka alokacji dużych środków na start? Na co przedsiębiorcy oferujący transgraniczną sprzedaż powinni zwrócić uwagę w kwestii prawa podatkowego? Między innymi na te pytania odpowiadają eksperci e-Izby na łamach poradnika „e-Commerce Polska: Handel transgraniczny”.

 

Pobierz raport
Plik pdf, 2,040.87 KB

e-Commerce Polska: e-Logistyka

Poradnik e-Commerce Polska: e-logistyka

Pobierz raport
Plik pdf, 1,842.52 KB

e-Commerce Polska: Rewolucja w ochronie danych osobowych? Istotne zmiany dla przedsiębiorcy

Izba Gospodarki Elektronicznej wraz z Partnerami prawnymi działającymi w branży e-commerce opracowała podręcznik dotyczący zmian w zakresie ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) i ich znaczenia z punktu widzenia przedsiębiorców. Publikacja stanowi analizę wyzwań oraz konsekwencji, jakie przynosi zmiana przepisów w zakresie ochrony danych osobowych.

Pobierz raport
Plik pdf, 872.23 KB

Czarna Księga e-Commerce Polska: Bariery prawne w legislacji krajowej utrudniające rozwój gospodarki cyfrowej

Czarna Księga e-Commerce Polska. Bariery prawne w legislacji krajowej z punktu widzenia gospodarki cyfrowej. 

Pobierz raport
Plik pdf, 1,765.18 KB

Poradnik e-Commerce Polska: Jak wygląda wejście sklepu w model omnichannel?

Poradnik 'e-Commerce Polska: Jak wygląda wejście sklepu w model omnichannel?'

Pobierz raport
Plik pdf, 3,486.29 KB

Poradnik e-Commerce Polska: Jednolity Plik Kontrolny

Jednolity Plik Kontrolny będzie obowiązywał 1 842 589 przedsiębiorstw zarejestrowanych w Polsce i podlegających polskiej ordynacji podatkowej. Wnosi on ujednolicenie formy i automatyzację procesów weryfikacji poprawności ksiąg podatkowych, co ma być podstawą do przyspieszenia oraz ułatwienia zarówno kontroli skarbowych jak również procesów rozliczeniowych w przedsiębiorstwach.

Pobierz raport
Plik pdf, 352.80 KB

PORADNIK "e-Commerce Polska: jak przygotować biuro podróży na wzrost sprzedaży przed feriami zimowymi?""

Ferie to doskonały czas dla branży turystycznej, aby zwiększyć sprzedaż i wzmocnić pozycję marki na rynku. Klienci szukają hoteli i ośrodków narciarskich, szkoły organizują wyjazdy, a ośnieżony krajobraz sprawia, że każdy marzy o szusowaniu po białym stoku. Z drugiej strony mamy turystów, którzy planują ferie spędzić pod palmami na egzotycznej plaży – stworzenie unikatowej kampanii, przeznaczonej dla jednej i drugiej grupy docelowej, to połowa sukcesu. Co składa się na pozostałe 50%? Na to pytanie odpowiadają eksperci Izby Gospodarki Elektronicznej.

Pobierz raport
Plik pdf, 427.18 KB

PORADNIK "e-Commerce Polska: Open Source i dedykowane rozwiązania technologiczne"

Porady profesjonalistów z branży e-commerce, inspirujące case studies, wskazówki na temat prowadzenia i rozwoju e-sklepu - to wszystko czeka na czytelników bezpłatnej publikacji, przygotowanej przez ekspertów Izby Gospodarki Elektronicznej - „Poradnik e-Commerce Polska: Open Source i dedykowane rozwiązania technologiczne”.

Pobierz raport
Plik pdf, 9,818.84 KB

PORADNIK "e-Commerce Polska: Przed i po 25 grudnia 2014 r. - co się zmieniło z punktu widzenia przedsiębiorcy?"

Publikacja zawiera porady profesjonalistów z branży e-commerce na temat: nowych regulacji prawnych dotyczących reklamacji po 25 grudnia 2014 r., pokrywania kosztów dostarczenia rzeczy do sprzedawcy przy korzystaniu z rękojmi, pokrywania kosztów demontażu rzeczy, zmiany okresu przez który domniemywa się, że wada rzeczy istniała w chwili przekazania jej konsumentowi, a także wyjątków w prawie związanych z odstąpieniem od umowy na odległość.

Pobierz raport
Plik pdf, 1,195.77 KB

PORADNIK "e-Commerce Polska: Jak przygotować sklep internetowy na gwałtowny wzrost sprzedaży przed świętami?”

Okres przedświąteczny, to czas intensywnego wzrostu w handlu elektronicznym, do którego sklepy internetowe powinny się odpowiednio przygotować. W tym celu e-Izba i eksperci z firm zrzeszonych przygotowali poradnik „e-Commerce Polska: jak przygotować sklep internetowy na gwałtowny wzrost sprzedaży przed świętami”. Zapraszamy do lektury poradnika.

Pobierz raport
Plik pdf, 317.01 KB

Wirtualny podręcznik dla licealistów. Jak założyć e-sklep?

W przygotowanie podręcznika „Jak założyć e-sklep?” zaangażowali się praktycy z branży e-commerce, przedstawiciele takich firm jak: Advicero Tax, Bluerank, Betterment, Kancelaria Lubasz i Wspólnicy, Orba, Poczta Polska, Rzetelny Regulamin, Splio, Symcore, Tradedoubler, TrustedShops. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i pracę włożoną w powstanie publikacji.

Podręcznik powstał w ramach projektu Szkolna Internetowa Gra Giełdowa, którego organizatorami są Giełda Papierów Wartościowych oraz Fundacja im. Lesława A. Pagi.

Pobierz raport
Plik pdf, 26,379.33 KB

Biuletyn konferencji "Digital Commerce. Sprzedaż wielokanałowa"

Zapraszamy do lektury biuletynu konferencji e-Izby "Digital Commerce. Sprzedaż wielokanałowa"

Pobierz raport
Plik pdf, 8,136.83 KB

Poradnik "Kody kreskowe w eCommerce. Poradnik Użytkownika"

Przewodnik po kodach kreskowych. Poradnik przygotowany przez GS1 Polska specjalnie z myślą o polskich sklepach internetowych.

Pobierz raport
Plik pdf, 6,403.29 KB

Poradnik e-commerce. Zmiany dotyczące ustawy o ochronie danych osobowych

"Poradnik e-commerce. Zmiany dotyczące ustawy o ochronie danych osobowych" z komentarzem eksperta e-Izby, radcy prawnego Olgierda Porębskiego z Kancelarii Porębski i Wspólnicy.

Pobierz raport
Plik pdf, 262.85 KB

Podatki dla e-Commerce. Jak rozliczać? Jak optymalizować?

Raport  „Podatki dla e-Commerce. Jak rozliczać? Jak optymalizować?” to unikalna publikacja przygotowana przez Advicero Tax, prowadząca inwestorów przez kolejne etapy zakładania oraz prowadzenia e-sklepu, kompleksowo traktująca wszelkie związane z tym zawiłości podatkowe i księgowe. Izba Gospodarki Elektronicznej objęła publikację swoim patronatem. 

Pobierz raport
Plik pdf, 2,280.03 KB

PORADNIK E-COMMERCE POLSKA: Jak zwiększyć sprzedaż online?

Obecnie każde pytanie dotyczące sprzedaży przez Internet powinno rozpoczynać się już nie słowem „czy”, ale „jak”. Wzbogacenie swojej oferty o kanał sprzedaży online jest dziś naturalną odpowiedzią na potrzeby rynku. Niestety wciąż zmagamy się w Polsce z mylnym poglądem, że sprzedaż w Internecie może być prowadzona z marszu i bez przygotowania – bo przecież skoro tak łatwo w Internecie kupować, łatwo jest w nim również sprzedawać.

Zapraszamy do pobierania Poradnika e-Commerce Polska "Jak sprzedawać online?".

Pobierz raport
Plik pdf, 6,525.47 KB

21 obowiązków e-sprzedawcy - PRAKTYCZNY PODRĘCZNIK DLA SPRZEDAWCÓW

Przedstawiamy Poradnik 21+ obowiązków sprzedawcy - PRAKTYCZNY PODRĘCZNIK DLA SPRZEDAWCÓW O ZMIANACH ZASAD SPRZEDAŻY W INTERNECIE. Poradnik zawiera REKOMENDACJĘ E-IZBY PRAKTYCZNEGO WDROŻENIA USTAWY O PRAWACH KONSUMENTÓW W SERWISACH INTERNETOWYCH.

Poradnik o obowiązkach sprzedawców w internecie powstał z myślą o tych przedsiębiorcach, którzy prowadzą sprzedaż on-line, czyli zawierają umowy handlowe na odległość. Poradnik jest kompleksowym opracowaniem zawierającym opis i rekomendację interpretacji wszystkich obowiązków, które trzeba spełnić wobec kupujących w sieci, a które wynikają z określonych ustaw parlamentu polskiego, a te z kolei wynikają z wcześniejszych dyrektyw Unii Europejskiej. 

Pobierz raport
Plik pdf, 3,878.53 KB

Poradnik: PYTANIA I ODPOWIEDZI O ROZLICZENIA E-HANDLU

PORADNIK PYTANIA I ODPOWIEDZI O ROZLICZENIA W E-HANDLU.

„Pytania i odpowiedzi o rozliczenia w e-handlu” to minikompendium z informacjami z zakresu księgowości i rozliczeń dla każdego sklepu internetowego. W materiale omówiono 34 zagadnienia rachunkowo- księgowe oraz kadrowe, które najczęściej padają przy obsłudze klientów.

Izba Gospodarki Elektronicznej objęła Poradnik patronatem.

Pobierz raport
Plik pdf, 7,885.12 KB

PORADNIK E-COMMERCE POLSKA: e-Płatności

Korzystanie z e-płatności jest coraz popularniejsze i łatwiejsze. Na rynku ciągle pojawiają się nowe systemy płatnicze, które przedsiębiorcy dostosowują do potrzeb e-konsumentów. To po części efekt rozwoju gospodarki elektronicznej i e-handlu, a po części przyzwyczajenia społeczeństwa do konsumpcyjnego stylu życia.

W niniejszym poradniku prezentujemy materiały informacyjne, czyli krótkie vademecum co trzeba wiedzieć o płatnościach elektronicznych w Polsce oraz pokazujemy jakie są rodzaje płatności i w jaki sposób można skorzystać na współpracy z operatorem.

Dziękujemy PayU, Poczcie Polskiej oraz firmie Zanox za wsparcie wydania tego poradnika!

Pobierz raport
Plik pdf, 6,730.74 KB

PORADNIK E-COMMERCE POLSKA: Marketing online

Sprzedaż przez internet jest wciąż bardzo młodą gałęzią handlu. Całe zespoły pracują nad usprawnieniem działania biznesu w sieci. Jak prowadzić skuteczne kampanie marketingowe w internecie? Z jakich narzędzi korzystać? Prezentujemy poradnik „Marketing online”. 

Dziękujemy Poczcie Polskiej oraz firmie Zanox za wsparcie wydania tego poradnika!

Pobierz raport
Plik pdf, 2,676.62 KB

DOING BUSINESS IN POLAND

Broszura „Doing business in Poland” to unikalna publikacja przedstawiająca podstawowe informacje o polskim systemie prawnym oraz podatkowym. Raport, przygotowany przez Advicero Tax spółkę doradztwa podatkowego, pod patronatem Izby E-commerce Polska, zawiera m.in. opis podstawowych form prowadzenia działalności, zestawienie obowiązków raportowych oraz ewidencyjnych dotyczących podmiotów prowadzących działalność gospodarczą w Polsce, jak również przegląd rodzajów podatków obowiązujących w naszym kraju wraz z krótkim opisem najważniejszych informacji, m.in. w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego oraz stawek podatkowych.

Doing business in Poland
Plik pdf, 874.70 KB

PORADNIK E-COMMERCE POLSKA:   SSL dla e-sklepów

Poradnik powstał przy współpracy Instytutu Logistyki i Magazynowania w Poznaniu (ILiM) – organizatora konkursu bezpieczny e-Sklep, serwisu //CertyfikatySSL.pl, nazwa.pl, członków Grupy Merytorycznej e-Izby:
Promocja oraz usługi IT dla e-commerce.
 

PORADNIK zawiera informacje:

  • SSL – co to jest?
  • Dlaczego warto mieć SSL?
  • SSL – Ile jest wersji i ile to kosztuje?
  • Jaki certyfikat wybrać?
  • INSTALACJA SSL – krótki poradnik dla e-sklepu 
  • PORADNIK e-Commerce Polska SSL dla e-sklepów
Poradnik SSL dla e-sklepów
Plik pdf, 3,849.26 KB

PORADNIK E-COMMERCE POLSKA:   Dekalog bezpiecznych zakupów online

Dekalog Bezpiecznych Zakupów Online e-Commerce Polska to zbiór zaleceń, który powstał z myślą o konsumentach planujących zakupy w internecie. Dla tych, którzy już kupują w sieci, jest on przypomnieniem na co należy zwracać uwagę korzystając z oferty sklepów internetowych i platform transakcyjnych. Dekalog powstał w ramach akcji społecznej - Dzień Bezpiecznego Internetu, której partnerem jest e-Izba.

Dekalog Bezpiecznych Zakupów Online e-Commerce Polska:

Pobierz JPG - strona 1
Pobierz JPG - strona 2

Dekalog Bezpiecznych Zakupów
Plik pdf, 139.20 KB

OKŁADKA.png

OKŁADKA.png

okładka.png

okładka 2.png

OKŁADKA.png

poradnik_sprzedaz_online.jpg

poradnik_e_Platnosci_.jpg

21-obowiazkow_v15_small.jpg

poradnik_marketing-online.jpg